Резултат 1 – Јединице за ЕУ су у стању пружити административну подршку стратешком вођству (функцијама парламената у области контроле и провјере) те припремити ставове парламената и организовати активности и догађаје у циљу пружања информација у вези с питањима приступа у ЕУ:
Резултат 2 – Допринос успостављању механизма сарадње у пословима европских интеграција уз осигуравање његове редовне примјене међу јединицама за ЕУ.
Резултат 3 – Унапређење капацитета надлежних административних структура, у сарадњи с надлежним структурама извршне власти, у циљу пружања стручне подршке провјери усклађености и припреми измјена и допуна у стандардном поступку усклађивања законодавства са законодавством ЕУ:
Резултат 4 – Заједнички акциони план за кантоналне скупштине усмјерен на оснаживање њихове улоге у процесу европских интеграција те разрада и реализација њихове ангажованости.
Твининг пројекти морају да пруже институцијама корисницама конкретне, оперативне вјештине и знања у вези с активностима парламената и процесу европских интеграција. Сходно томе, након детаљне процјене тренутне ситуације, разрадиће се смјернице и препоруке за успостављање нових или унапређење постојећих структура, процедура и метода, чиме ће доћи до увођења или оснаживања европских стандарда у раду парламената Босне и Херцеговине.
У циљу учинковите размјене најбољих пракси из ЕУ у многим областима рада парламената те пружања свих релевантних информација у вези с процесом европских интеграција, организоваће се опште и специфичне едукације (на радном мјесту), радионице, консултације, округли столови, студијске посјете, стажирање и обуке, као и низ различитих комуникационих активности с циљем унапређења улоге парламената БиХ у подизању свијести о питањима повезаним с европским интеграцијама.
Пројекат спроводи Кабинет Народне скупштине Мађарске, Административна служба Парламента Аустрије те Стручна служба Хрватског сабора. Поред тога, позвани су и стручњаци из седам парламентарних домова пет других земаља чланица ЕУ (Белгија, Чешка Република, Француска, Португал, Словачка), како би на основу најбољих европских пракси утврдили најприкладније структуре и процедуре за парламенте БиХ. Свеукупно више од шездесет стручњака из земаља чланица Европске уније ће реализовати активности у оквиру четири пројектне компоненте.